Piękno kobiety

P1130006

Zastanawiam się, dlaczego kobieta musi dbać o swoje piękno. Czy naprawdę trzeba poświęcać temu tyle czasu, na różne zabiegi upiększające, odżywki, maseczki i inne gadżety? Czy jeśli tego nie robię, jestem mniej kobieca?

Nigdy nie skupiałam się szczególnie na moim wyglądzie. Owszem, dbałam o siebie tak, aby wyglądać w miarę dobrze, czyli wiadomo, wykonywałam wszystkie najpotrzebniejsze zabiegi kosmetyczne, ale nic dodatkowego poza tym – jakieś rytuały peelingów, masaży stóp, maseczek na twarzy i ogórków na oczach, to nie dla mnie. Nigdy mnie to nie interesowało.

Ta myśl chodzi już we mnie od paru dni, i oto co udało mi się wymyślić: kobieta musi dbać o swoje piękno, bo piękno jest istotą kobiecości, ale nie powinna myśleć tylko o tym jako jej jedynym celu życia. Wiadomo, że jeśli kobieta jest zadbana, od razu pewniej się czuje i jest siebie świadoma. Wtedy jest to też łatwiej ją dostrzec. Nie ma tutaj znaczenia, jaki nosi rozmiar, czy s, czy xl, ale czując się dobrze w swojej skórze i będąc pewną siebie, czuje się piękna i tak jest odbierana przez innych.

Ważniejsze od piękna widocznego w wyglądzie zewnętrznym jest to, aby kobieta dbała o piękno swojej duszy, widoczne na co dzień w małych rzeczach i jej zachowaniu: piękna kobieta stroni od przeklinania, stara się być spokojna, troszczy się o innych. Nie myśli tylko o sobie. Umie być cierpliwa, wyrozumiała i asertywna. Piękna kobieta to dla mnie osoba pełna delikatności i wrażliwa, a jednocześnie osoba aktywna, stawiająca przed sobą cele i dążąca do nich. Piękna kobieta to kobieta skromna, odnajdująca radość w codzienności, podążająca za swoimi marzeniami i rozwijająca swoje pasje.

To właśnie takie piękno jest dla mnie najbardziej wartościowe. Za takim pięknem tęsknię i do takiego chcę dążyć. A Waszym zdaniem, jaka jest piękna kobieta? 🙂

Zdjęcie – moje.

5 myśli w temacie “Piękno kobiety”

  1. Nic dodać, nic ująć! Przyszły mi do głowy słowa Audrey:
    „Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość.”

    Polubienie

  2. […] Mama mojej Mamy imponuje mi tym, że całe moje dzieciństwo kojarzę z jej elegancją i dbałością o wygląd. Nawet, kiedy byliśmy na działce przez całe wakacje, łapiąc żaby i zbierając grzyby, Babcia miała nieskazitelnie pomalowane paznokcie. Dzięki niej można dojść do wniosku, że w domu też trzeba wyglądać schludnie, nawet jeśli się cały dzień sprząta lub gotuje. Żona powinna być prawdziwą ozdobą domu i dbać także o swoje zewnętrzne piękno. […]

    Polubienie

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s