Wykorzystaj swoje rodzeństwo

P1020958
Robimy bułeczki z rodzynkami 🙂

Zanim oni wykorzystają Ciebie. Mam trójkę rodzeństwa. Dwie siostry, jedną 16-letnią, a drugą 2,5-letnią oraz 6-letniego brata. Mimo, że życie z nimi w domu często przypomina poligon, polecam takie doświadczenie. Minusem jest tylko to, że tej możliwości niestety sami sobie nie zaserwujemy.

Do czasu opuszczenia rodzinnego gniazdka albo wygrasz ten czas, albo przegrasz go z kretesem. Stawka jest wysoka – kilka(naście) lat użerania się z krzyczącymi dzieciakami, irytacji na widok bałaganu na biurku i wykrywania braków w garderobie.

Załóżmy, że spojrzysz na rodzeństwo trochę jak na zwierzątko. Fajnie byłoby je oswoić, żeby Cię nie podrapało (zarówno w przenośni, jak i w rzeczywistości).

Cierpliwość

Opanujesz ją do perfekcji. Dziecko zsikało się na podłogę? Za 10 minut zrobi to znowu. I za pół godziny też. Łatwo się denerwuję i takie sytuacje wyprowadzają mnie z równowagi, ale trening czyni mistrza i jest coraz lepiej. Bałagan w mojej części pokoju, oblepione sokiem biurko czy rozrzucone okruchy nie powodują już podnoszenia temperatury, podobnie jak z pożyczanie ciuchów i oddawanie ich w sfatygowanym stanie. Użeranie się z szefem (którego nikomu nie życzę) będzie bułką z masłem.

Elastyczność

Taka pożądana cecha u przyszłego pracownika. Nic sobie nie zaplanujesz wcześniej. Mieliście teraz budować zamek z klocków? Minęły trzy minuty, a wy lejecie się wodą w łazience. Miałaś gdzieś wychodzić? Dzieciaki są chore i trzeba z nimi zostać. Chcieli jeść na śniadanie parówki? A sorry Hania, jednak nie, mamy ochotę na jajecznicę. Już, teraz!

Przyjaźń

Zyskasz przyjaciół na całe życie. Kto Cię zrozumie lepiej niż siostra? Czasem wystarczy porozumiewawcze skinienie głową i wiecie już, o co chodzi. Mam nadzieję, że sprawa sprawdzi się też w przypadku znacznej różnicy wieku, chociaż pewnie przyjaźń z młodszymi będzie ograniczać się do rozpieszczania: „Hania, a jak będziesz mieć dużo pieniążków to kupisz mi dużo robotów?”

Doświadczenie

Beka beką, ale jestem pewna, że nie będę czuć się bardzo zagubiona jak już dorobię się własnego dziecka. Usypianie, karmienie butelką, zmienianie pieluch, mycie, czesanie… Pełen repertuar umiejętności, które na pewno w jakiejś części pokrywają się z programem ze szkoły rodzenia, już teraz, za darmo, w Twoim domu.

Bezinteresowność

Wyleczysz się z egoizmu i myślenia tylko o sobie. Prosta sprawa – gotując sobie jajko na śniadanie od razu pytasz, czy ktoś jeszcze chce jajko. Albo gotując wodę na herbatę. Jeśli siostra wstaje codziennie o 6 do szkoły to nie będziesz do 2 siedzieć przy komputerze i palić światła. Przeniesiesz go sobie do kuchni. Zobaczyłeś coś, co mogłoby zainteresować Twoje rodzeństwo? Okej, to tylko kolorowy kamień, ale ucieszą się z niego i będą się cieszyć, że o nich pomyślałeś.

Dodatkowo, możesz w sobie wykształcić między innymi: +20 do reakcji na mokrą podłogę, +10 do umiejętności sprawnej zmiany pampersa i +50 do kreatywności.

Zdjęcie – ja 🙂

6 myśli w temacie “Wykorzystaj swoje rodzeństwo”

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s