Dlaczego dziewczyny marzą o ślubie

p1050051ed

Od małego zastanawiasz się, jaki to będzie dzień. Czy będziesz miała sukienkę podobną do balowej, czy lekką i zwiewną? Co będziesz miała na głowie, wianek czy diadem? A może sam welon? Czy to tylko dlatego dziewczyny marzą o ślubie?

Marzenie z dzieciństwa mocno zagnieździło się w Twoim sercu. Zaczęłaś dorastać, najpierw chłopcy to były paskudne, brudne stworzenia, które przeklinają i rzucają kępami wyrwanej trawy z ziemią w dziewczyny. Potem stopniowo okazywało się, że od czasu do czasu można z nimi porozmawiać. Czasem były to rozmowy ciekawe, a czasem o niczym. Może udało Ci się też zawiązać jakieś przyjaźnie, które pokazały Ci, jak bardzo się różnimy od nich i jak oni trzeźwo patrzą na życie. W międzyczasie skończyłaś liceum, może poznałaś chłopaka, który wydawał się fajniejszy od innych. Zaprzyjaźniliście się, a potem z tego wyszło coś więcej. Prawdopodobnie założyłaś tablicę na pintereście ze ślubnymi inspiracjami, tak na wszelki wypadek.

Powoli Twoje marzenie o ślubie zmieniało się, z wizji bycia księżniczką na coś innego. Nie da się ukryć, że obejrzałaś filmiki na youtubie, jak dobierać sukienkę do rodzaju figury, zaczęłaś się zastanawiać, w jakim stylu ma być wesele. Eleganckie, w wynajętej sali, czy przypominające grillowanie na wolnym powietrzu z graniem na gitarach? Zawsze, oglądając komedie romantyczne wzruszały Cię momenty zaręczyn i ślubów. Uczestnicząc w ceremoniach znajomych, lub tylko oglądając zdjęcia, myślałaś sobie, że tak bardzo o tym marzysz. W cichości swojego serca wyobrażałaś sobie wspólne mieszkanie, razem. Zastanawiałaś się, jak je umeblować, co chciałabyś, żeby w nim się znalazło. Z biegiem czasu i znajomości coraz bardziej wyczekujesz tego wyjątkowego dnia, gdy On poprosi Cię o rękę.

Nie ukrywam, marzę o wyjściu za mąż. Chciałabym prowadzić dom, mieć w nim wszystko poukładane tak, jak mi najbardziej odpowiada. Chcę być Czyjaś, tak najbardziej jak się da. Nie będę się okłamywać, że podoba mi się wizja siebie w długiej, białej sukience, mówiącej „tak” przy ołtarzu. Wiem, że nie chodzi już o tą całą księżniczkową rzeczywistość, ale to, że chcę okazywać Komuś miłość na co dzień w małych rzeczach – porządku w mieszkaniu, kwiatach w domu, gorącej herbacie z imibrem, gdy pojawi się katar, przygotowaniu drugiego śniadania do pracy. I właśnie tak to marzenie się zmienia 🙂

Zdjęcie – ja.

1 myśl w temacie “Dlaczego dziewczyny marzą o ślubie”

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s