Problem

P1140684_ed

Jest taki świetny cytat. „Usuń ze swojego słownika słowo „problem” i zastąp słowem „wyzwanie”. Życie stanie się nagle bardziej podniecające i interesujące.” (Albert Camus). Zapisałam go sobie w kalendarzu jakiś czas temu i teraz powrócił.

Problem kojarzy się z czymś negatywnym, wyzwanie zaś ma pozytywny wydźwięk. Kojarzy się z nagrodą, dążeniem do osiągnięcia celu, biegiem do mety. Nasz mózg od razu lepiej na nie reaguje i od razu motywujemy się do określonego zadania.

Staramy się patrzeć na życie przez różowe okulary, raczej zakładamy że coś nam wyjdzie, niż to, że poniesiemy porażkę. Tak samo w stosunku do drugiego człowieka – jesteśmy ufni. Myślę, że to jest dobre. Człowiek jest dobry z natury i raczej stara się widzieć dobro na co dzień.

Fakt, nie wszystko da się zamienić na wyzwanie. Są sprawy bardzo trudne do przejścia, wymagające czasu, cierpliwości i często pokory. Ale tak na co dzień – czy nie jest tak, że widzimy problem w zbyt wielu sytuacjach? Czy nie wyolbrzymiamy błahostek?

Zastanów się, co możesz zmienić na co dzień. Małe rzeczy potrafią „zrobić” nam dzień, podobnie jak małe go zepsuć. W małych rzeczach możemy łatwo podjąć się małych wyzwań.

Gdyby nie to, że byłam niezadowolona z kondycji moich włosów, nigdy nie dowiedziałabym się, co im dolega. Gdyby nie to, że trudno mi utrzymać wagę, nie dowiedziałabym się, że mam niedoczynność tarczycy. Zmieniłam część problemów na wyzwania i jestem na dobrej drodze do osiągnięcia celu.

Czy takie podejście nie jest lepsze? 🙂

1 myśl w temacie “Problem”

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s