Myślniki – spokój

P1150555-001
Sopot, już jakiś czas temu.

Nie planowałam tego wpisu. Właściwie to siedziałam przed chwilą na łóżku, przeglądałam zdjęcia i tak sobie pomyślałam: to jest spokój. I to jest cudowne.

Kolega powiedział mi jakiś czas temu, że zazdrości mi tego, że mogę zwolnić. Czasami czuję się, jakby wiele mnie omijało, ale potem nadchodzi moment samotności w kuchni, powolnego zagniatania ciasta, wypijania kawy i wycierania kurzu w pokoju.

Myślę sobie „jestem szczęśliwa”, i mam na myśli nie krótkotrwały stan, ale sposób życia, w którym jest czas na letnie popołudnie w lesie, na zatrzymywanie się przy każdym rozkwitającym kwiecie. Patrząc na Zośkę, widzę, jak powoli się zmienia. Jej twarz nabiera innego kształtu, wydłuża się, jej żarty są coraz bardziej inteligentne. Spędzamy ze sobą tyle czasu, że często jestem pytana, czy to moja córeczka 😉

Spokój to pozwolenie sobie na zauważanie zmian. To docenianie codzienności, poczucie, że nie trzeba się spieszyć. Może właśnie potrzebowałam tego czasu, żeby nauczyć się zwolnić i cieszyć z codzienności?

Byłam wczoraj z koleżanką na siłowni na bulwarze. Zachodziło słońce, niebo pokryło się pasami pomarańczu i różu. Pomyślałam, że to niezwykle przyjemne, że mogę być tu i teraz, patrzeć na spokojne morze, które nigdy się nie nudzi, a potem wrócić do domu i się wyspać.

Chciałabym, żeby było tak już zawsze, że ma się czas na zwolnienie. Chcę odkryć, jak planować sobie czas, żeby móc nadal odczuwać, odkrywać i przeżywać. Jeśli spokój nie oznacza beztroski, to dlaczego często nie mamy czasu, żeby odpocząć?

5 myśli w temacie “Myślniki – spokój”

  1. Nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę tej umiejętności zwolnienia 😉 Jestem typowym nerwusem, który ciągle biega i szaleje, ale bardzo potrzebuję chwil wyciszenia, których nie umiem sobie stworzyć

    Polubienie

  2. Ja też kocham takie chwile, kiedy można odpocząć od tego codziennego pośpiechu, zastanowić się nad czymś ważnym, „pobyć” trochę ze sobą… 🙂

    Polubienie

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s