Obserwator: architektura

P1170156

Czas na nowy cykl na blogu – Obserwator. Nie od dziś wiadomo, że warto czyścić swojego fejsbuka i dbać o to, co nam się wyświetla. Chciałabym podzielić się z Wami tym, co zawsze cieszy moje oko, gdy się pojawi. Z góry uprzedzam, że oprócz wiedzy będzie i śmiech. Na pierwszy ogień lecą strony związane z architekturą.


Dostałeś się na architekturę i nie wiesz, co klikać, żeby być na bieżąco? Zapraszam Cię na subiektywny przegląd najlepszych fanpejdży na facebooku, na które warto rzucić czasem okiem. Nieustanne inspirowanie się jest bardzo ważne, stymuluje naszą kreatywność i rozwija nas. Dobrze czasem coś zobaczyć przez przypadek na tablicy, może się okazać to naprawdę ciekawe.

A może nie studiujesz architektury, ale podoba Ci się i interesujesz się nią? Klikaj śmiało, na pewno któraś ze stron przypadnie Ci do gustu!


ArchDaily

archdaily.PNGAbsolutny klasyk dla każdego, kto interesuje się architekturą. Fanpage strony internetowej ArchDaily, najpopularniejszej strony na ten temat. Można tu znaleźć wszystkie architektoniczne nowości, wszystko pogrupowane tak, że da się znaleźć praktycznie wszystko. Niezliczone miejsce inspiracji. Ciekawe jest niedawno wprowadzone filtrowanie po materiałach.

×

Bryła

bryla.PNGNajbardziej znany w Polsce portal o architekturze, kojarzony zapewne ze swojego cyklu Makabryła, demaskującego polską architekturę „pałacyków”, termomodernizacji i pastelozy. Oprócz nowości pojawiają się też artykuły o architekturze historycznej, jak na przykład cykl o architekturze PRL-u, wbrew pozorom ona nie jest zła, potrzebuje jedynie renowacji.

×

Architektura Info

archiinfo.PNG

Fanpage strony internetowej, na której znajdują się dokumenty przydatne przy projektowaniu: prawo budowlane, warunki techniczne i ustawy. Czasem łatwiej jest coś znaleźć wpisując w google lub w wyszukiwanie na tej stronie, niż kartkować grube książki. Można też tutaj zamieścić informację o tym, że poszukuje się pracy w zawodzie, jak i znaleźć informacje o konkursach.

×

Architecture Porn

archiporn.PNG

Czyli  rzeczy, których prawdopodobnie nigdy nie zaprojektujesz, chyba, że Twoim inwestorem będzie jakiś bogacz. Pomarzyć sobie można. Pooglądać też. 😉

×

Domus

domus.PNGFanpage włoskiego magazynu o architekturze i projektowaniu. Magazyn istnieje od 1928 r., a na jego stronie internetowej można poczytać o architekturze, przedmiotach użytku codziennego i sztuce. Znajduje się na niej też katalog pięknych przedmiotów. Nic, tylko oglądać – strona też jest elegancko wymyślona.

×

Archiwydarzenia

wydarch.PNGStrona, na której pojawiają się najświeższe informacje o wydarzeniach architektonicznych, warsztatach, wykładach. Są też podlinkowane artykuły z innych architektonicznych fanpage, więc jest mała szansa, że coś Wam umknie.

×

Rozmówki architektoniczne

archirozmowki.PNGSłownik podstawowych pojęć dla architektów i przyszłych architektów. Korpoludki mają własny slang, architekci też, a porozumiewanie się za jego pomocą też jest ważną umiejętnością.

×

Wkurzeni Architekci

wkurzeniarchitekciUrzekające obrazki tworzone za pomocą AutoCADa i wiele smutku. Sama rzeczywistość.

×

Zdania, których nigdy nie usłyszysz na Wydziale Architektury

zdaniaktorychnieuslyszysz.PNGKrążą plotki, że ktoś tak kiedyś powiedział. „Powinnam iść spać, czy iść pod prysznic? Mogłabym wyspać się pod prysznicem, ale umieram z głodu.” – Zupełnie nie znam tego dylematu.

×

Nie śpię, bo studiuję architekturę

nieespieStrona zrzeszająca wszystkich wielbicieli niespania i robienia projektów po nocach. Dużo obrazków i śmiesznych filmików.

×

D&U Komiks

du

Śmieszy tylko kolegów po fachu. Opowieści wprost z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Komiksy pojawiają się rzadko, ale kiedy już zostaną opublikowane, zawsze jest to perełka.

×

Czego brakuje, co warto obserwować? Dodalibyście coś do tej listy? Czekam na Wasze propozycje! 🙂

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s