Czas który pozostał

P1170520

Są takie dni, że tyle, co mam, to zbyt mało. Chciałabym więcej. Zwykle to, co mam mnie cieszy i na co dzień jest dobrze, to czasem coś przeskakuje mi w głowie i to jest niewystarczające. Nie umiem się cieszyć tym, co mam, bo myślę o tym, co mogłabym mieć. Nie żyję teraźniejszością, bo myślę o przyszłości. Bo nie chcę zepsuć przyszłości. Nie da się być szczęśliwym wciąż planując i myśleć o tym, co mogłoby się zdarzyć, bo nie dostrzegamy wtedy tego, co dzieje się teraz.

Staram się być wdzięczna za to, co mam. Życie czasem jest proste. Jeśli czegoś pragniesz, to to powiedz. Jeśli tęsknisz, zadzwoń. Jeśli chcesz się spotkać to zaproponuj spotkanie.

Dlaczego mam nie mówić, że coś mi się nie podoba? Mówi się, żeby nie wymagać, żeby się nie rozczarować, żeby obniżać swoje oczekiwania. Nie chcę tego robić. Wymagam od siebie i od innych. Nie chcę bylejakości, bezbarwności. Szukam pasji i zaangażowania.

Na koniec dnia znika cały gwar, w lustrze odbija się Twoja twarz. Zdejmujesz wszystkie maski, które zakładasz przez cały dzień. Co działo się przez ten czas? Czy był to kolejny nieszczególny dzień, w którym niby coś się działo, a tak naprawdę oprócz obejrzenia zdjęć koleżanki, śmiesznego filmiku i kilkudziesięciu statusów znajomych czy to miało sens?

Jestem wdzięczna, że mieszkam z rodzicami, którzy się o mnie troszczą i mogę dzięki temu poświęcić czas na naukę. Patrzę w przeszłość i widzę dni, które zlewają się w jeden ciąg, robienia wszystkiego i niczego. Mam wrażenie, że całe liceum spędziłam w internecie. Czy to są najcenniejsze momenty, które chcę zapamiętać do końca życia?

2 myśli w temacie “Czas który pozostał”

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s