Obserwator: muzyka

P1180357

Dzisiaj mam dla Was zestawienie moich ulubionych stron, dzięki którym można odkrywać muzykę. Uwielbiam takie poszukiwania i wynajdywanie nowych dźwięków!


TRÓJKOWY TOP WSZECHCZASÓW

trojka.PNGStrona prowadzona przez miłośnika TOPu, Jaśka Malinowskiego, który relacjonuje niemal na żywo od 2012 roku każdą toplistę. Przy okazji każdego zestawienia ścierają się tu głosy fanów o to, czy któryś z utworów powinien wejść do toplisty, czy nie. Zawsze z chęcią na nią zerkam, żeby dowiedzieć się, co tam w Trójce słychać, mam z nią miłe wspomnienia, jako jedna z niewielu rozgłośni przypadła mi kiedyś do gustu. Teraz nie słucham już radia, ale do TOPu zawsze dobrze wrócić.

MUZYKA, KTÓREJ I TAK NIE ZNACIE

ktorjeitnieznqacie.PNGTo istny zakątek hipsterstwa na polskim facebooku. Można tutaj znaleźć sporo nietuzinkowej muzyki. Myślę, że o oryginalności tej strony świadczy to, że rzadko kiedy znam wykonawców, których utwory udostępniają 😉 Jeśli nie lubicie się ograniczać, lub jesteście ciekawi nowych dźwięków, koniecznie wpadajcie!

 MUZYKA, KTÓREJ NIE ZNASZ, W POWINIENEŚ

ktroejnieznasz.PNGPodobnie jak strona wyżej, ale mniej tu dziwaczności. Subiektywny przegląd utworów i wykonawców, która dopiero będzie robić się popularna.

PS Zobaczcie, jak pięknie jest dobrane zdjęcie w tle do profilowego, mój wewnętrzny esteta cieszy się na takie widoczki! No i połączenie bieli z zielenią – cudne.

ZAPĘTLONE

zapetlone.PNGBliźniacza strona do poprzedniej, z tym że ta jest fanpagem strony zapetlone.pl. Wpadłam na nią ostatnio i totalnie przepadłam! Autorka prezentuje muzykę, która idealnie wpasowuje się w mój gust. Może Wam też się spodoba? Super, że tworzy różne zestawienia i playlisty, na Spotify czy Soundcloudzie. Nic, tylko włączyć i słuchać!

MUZIC IS

musicis.PNGFanpage coraz popularniejszego portalu muzicis.pl, który aktualnie jest w budowie. Oprócz hipsterskiej muzyki jest tu też sporo popularnej, którą też można usłyszeć na co dzień. Twórcy to prawdziwi miłośnicy dźwięków, można znaleźć tu sporo perełek.

PIOSENKI, KTÓRE KAŻDY ZNA, ALE NIE WIE, JAK SIĘ NAZYWAJĄ

piosenkie.PNGJak w tytule. Ile razy zdarzyło Wam się jechać samochodem i coś usłyszeć, a potem nie wiedzieliście, jak to się nazywało? Mamy tu klasyki z dzieciństwa, ale i trochę nowości.

JAZZ DAILY

jazz.PNGStrona mojego kumpla ze studiów, wielkiego miłośnika jazzu. Kostek dzieli się swoją pasją z innymi i codziennie udostępnia jeden z utworów. Świetna propozycja dla tych, którym odpowiada taki gatunek muzyki, ale nie wiedzą, od czego zacząć, a te kilka utworów, które znają, to wciąż zbyt mało


Jest jeszcze jedna strona, ale nie ma fanpage na fb, myślę, że warto o niej wspomnieć! Wzięta prosto z Jaskółki #5, Najlepsze Piosenki. To jest dopiero porządny zbiór! Oprócz samych piosenek wszystko naokoło muzyki, koncerty, filmy. Pełen wypas.

Napiszcie koniecznie, dzięki jakim stronom odkrywacie nową muzykę! Chętnie się dowiem 🙂

Hania

3 myśli w temacie “Obserwator: muzyka”

  1. Uwielbiam Zapętloną, dzięki niej poznałam już mnóstwo piosenek, które stały się moimi ulubionymi. Dzięki wielkie za „Muzykę, której i tak nie znacie”, „Muzyka,której nie znasz, a powinieneś” i najlepszepiosenki.pl – zabieram się za słuchanie

    Polubienie

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s