Migawki z Łodzi

P1210439

Zastanawiam się, dlaczego uważa się powszechnie, że Łódź jest brzydka. Wydaje mi się, że nie jest z nią tak źle. Wiadomo, że jak wyjdzie się ze ścisłego serca miasta to domy są bardziej zaniedbane, a chodniki bardziej zaśmiecone. Ale czy nie jest tak w każdym mieście?  Żałuję, że nie było więcej czasu na odkrywanie miasta i zagubienie się w jego uliczkach. Mogłoby być też trochę cieplej, a moje dłonie nie byłyby całe zmarznięte. A wiecie, co w Łodzi jest najpiękniejsze? Czerwona cegła i budynki, w których kiedyś mieściły się fabryki.

P1210456P1210447P1210442P1210438P1210433P1210441P1210483P1210466

Byłoby dobrze kiedyś tam wrócić, na spokojnie.

Hania

10 uwag do wpisu “Migawki z Łodzi

    • Jestem pewna, że bardzo by Ci się spodobała właśnie Off Piotrkowska – dużo ciekawych sklepów, na przykład Pan Tu Nie Stał, ale i organiczny targ, a to wszystko w industrialnym klimacie 🙂

      Lubię to

  1. W moim mniemaniu Łódź jest nie tyle brzydka, co raczej przytłaczająca. Pod tym względem bardzo przypomina mi rodzimą Bydgoszcz, choć jest od niej dużo większa. Z jednej strony potrafię dostrzec urok łódzkich kamienic, placu Wolności czy cerkwi prawosławnej, które aż się proszą o sfotografowanie. Z drugiej jednak, czuję się w tym mieście trochę jak w ponurym labiryncie, który chcę czym prędzej pokonać, by dotrzeć do upragnionego wyjścia.

    Lubię to

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s