Niech będzie piękno

P1230168

Pamiętam, że lepszy jest wrogiem dobrego. Pamiętam. 

Pamiętam także, żeby skupić się na tym, co najważniejsze. Powtarzam te słowa jak mantrę, zapisałam je sobie na kalendarzu, żeby nie mieć wątpliwości. Być obecną tu i teraz tak naprawdę, na serio wcale nie jest tak łatwo. Wszystko mnie rozprasza, z wewnątrz i z zewnątrz. Najtrudniejszy do okiełznania jest ten gąszcz myśli w głowie – planowania, zapytań „co, jak nie?”, porażek, rozczarowań, rozmów, zaskoczeń.

Teraz zamiast śmiesznych kotów i bezsensownych statusów znajomych tablica wita mnie cytatem. Pomysł świetny w sam raz na sesję.

Podchodziłam z ostrożnością do idealnych kreacji siebie w Internecie, jakim najlepszym przykładem jest Instagram. Mojej siatce daleko do perfekcjonizmu, nie ma w niej tych samych kolorów, nastrojów, elementów. Chodziło to za mną, że takie ideały są nieszczere. A jeśli… Chcemy się otaczać pięknymi rzeczami, to czy obserwowanie pięknych rzeczy tak samo nas porusza i kształtuje poczucie estetyki? A jeśli to tylko gra kompozycją, tłem, ustawieniem, światłem, która zwyczajnie przykuwa wzrok? Sama staram się wyławiać to, co jest ładne i brać z tego przykład, więc hej, nie ma w tym nic złego.

Męczy mnie słowo inspiracja. Przewrotnie, bo widnieje w tytule bloga. To słowo tak się upowszechniło i zużyło, że kojarzy mi się z fusami po herbacie i osadem w kubku. Wszystko inspiruje, inspirujemy się wszystkim. Szukam synonimu i jedyny, który mi odpowiada, to natchnienie, chociaż brzmi pompatycznie.

Niech więc będzie pięknie i piękno.

Myślę sobie ostatnio, że nie interesuje mnie przeciętność. Czuję, że każdy z nas może wiele i mamy to, na co się odważymy. Chcę w życiu niesamowitych rzeczy. Chcę dużo dobra, miłości, piękna. I niech tak będzie.

Dobranoc,

Hania

10 myśli w temacie “Niech będzie piękno”

  1. To prawda, że w dzisiejszym świecie wszystkim się inspirujemy. To dobrze i nie dobrze zarazem. Jeżeli więcej osób poczuje się natchnionych to wspaniale, jednak gdy zaczyna wszystko być inspiracją to co nią nie jest? Mglista granica powoduje, że skoro wszystko może nią być, to tak samo nic nią nie jest na poważnie.

    Polubienie

  2. Hania, Hania, jak Ty to robisz, że zawsze trafiasz w sedno, dokładnie tam, gdzie trzeba? Już od jakiegoś czasu tliła mi się w głowie taka myśl, że inspiracja to słowo nadużywane, wyświechtane. A tu proszę. Tak wspaniale to ujęłaś w słowa.

    Polubienie

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s