Zamartwianie się

P1190231.JPG

Mam wiele myśli, staram się je skleić w jakieś sensowne zdania. Na dworze czuję coraz mocniej zapach wiosny, chociaż poranki są jeszcze mroźne. To ten moment w ciągu roku, kiedy powietrze pachnie już inaczej i ptaki zaczynają śpiewać. Zaczynam wierzyć w moc myśli. Jestem osobą, która nadmiernie się martwi, szczególnie rzeczami, na które nie mam wpływu. Nie pytajcie, dlaczego. Staram się dodawać sobie otuchy i otaczać się pozytywnymi myślami. Czuję, że gdy mam negatywne nastawienie, od razu skazuję się na porażkę.

Whether you think you can, or you think you can’t, you’re right. – Henry Ford

Zamiast iść dalej, wracam do tego, co już było. To jedna z moich wad. Chciałabym czasem bez zmartwień, realizować kolejne zadania dnia codziennego. Wcale nie jest tak łatwo. W każdej rzeczy, która nie wyjdzie, szukam siebie, jeśli ktoś ma jakieś pretensje, to zwykle odbieram je personalnie.

Czasem wydaje mi się, że jestem przewrażliwiona. To wcale nie jest takie łatwe, żeby tak nagle przestać się przejmować.

Zauważyłam, że w słowie zmartwienie jest pewna ciekawostka. Z-martw-ienie. A może jest tak, że nadmiernie się martwiąc, coś w nas umiera?

 

2 myśli w temacie “Zamartwianie się”

  1. dzisiaj mam dzień czytania Twoich postów… ten obrazuje to co jest u mnie 1:1 😦 bardzo mi się podoba to JAK ubierasz myśli w słowa i że dzielisz się różnymi tematami… mam wrażenie, że jeśli ja bym miała pisać bloga wyszłoby jakoś tak… skomplikowanie i niezbyt miło- a tu jest bardzo przyjemnie, pozytywnie

    Polubienie

    1. Bardzo mi miło, że masz takie pozytywne skojarzenia z tym miejscem – postaram się nie zaprzepaścić tego uczucia 🙂 I bardzo schlebia mi taki maraton z blogiem jak ciepły koc ❤ Ściskam mocno i do napisania!

      Polubienie

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s