Nie przywiązuję wagi do liczb

Zdjęcia oznaczone gwiazdką

Niech takie będzie całe życie.

Uwielbiam listy, mogłabym napisać ich krocie. W zeszłym roku, tuż przed urodzinami opublikowałam dwie – listę rzeczy, które w sobie lubię i listę 20 faktów o mnie. Sama nie wiem, czy czytanie takich rzeczy jest w jakikolwiek sposób ciekawe i ciężko mi wybrać informacje, którymi chciałabym się podzielić.

Myślałam o liście rzeczy, za które jestem wdzięczna, ale ta jest tak rewelacyjna, że nie mam nic do dodania.

Myślałam o 23 rzeczach, których o mnie nie wiecie. Mogłabym Wam napisać, że nigdy w życiu nie jadłam tofu, mam natrętny zwyczaj skubania lewej brwi, gdy zaczynam nad czymś intensywnie myśleć albo o tym, że posiadam sporą kolekcję materiałowych toreb i nosiłam je, zanim było to modne.

Mogłabym podzielić się z Wami tym, że uwielbiam smak keczupu i sera, że robiąc zdjęcia wpadłam kiedyś do morza i zepsułam aparat, że mój drugi palec u stopy jest dłuższy niż pierwszy i że nie znam nut, mimo, że umiem grać na gitarze. Tak naprawdę cały ten blog jest o mnie i o tym, co sobie myślę, więc nie jestem pewna, czy taka lista ma sens.

Bo 22 rok mojego życia to:

Ostateczne pogodzenie się z tym, że nie mam wpływu na wiele rzeczy i nie mogę zmienić świata, i przede wszystkim fakt, że nie muszę ze wszystkimi się zgadzać i nie wszystko musi mi się podobać.

Dużo zewnętrzno-wewnętrznych zmian. Przejście na dietę, żeby z niej zrezygnować i zacząć jeść intuicyjnie. Dobre samopoczucie, pewność, że czuję się dobrze w moim ciele. Czoło bez grzywki, wzrost pewności siebie. Dobre uczucie zmęczenia po siłowni. Przekonanie się, że mimo, że mam ładne nogi, to dobrze mieć też dłuższe spódnice niż te do kolan. Spokój.

Przekonanie się do nowości – nowe zadania, wyzwania, nowi ludzie, format RAW. Inżynierskie Targi Pracy, Open House Gdynia – dwie edycje. Dużo spotkań. Przełknięcie beczki dziegciu w postaci mechaniki budowli i zaliczenie jej, w końcu.

Poszukiwanie prostoty. Inspirujące książki, artykuły zmuszające do myślenia. Porządki w szafie, w życiu, pozbywanie się nic nieznaczących przedmiotów, o których wydawało mi się, że są dobrymi pamiątkami. Odpuszczanie. Myśl, że mogę nosić prawie codziennie ten sam sweter i mi się nie znudzi i plastikowe, białe buty, które są paskudne. Utwierdzenie w przekonaniu, że nie muszę się malować na co dzień.

Jaki będzie 23 rok? Jeszcze lepszy.

Nie przywiązuję wagi do liczb tak, jak kiedyś. Cieszę się sobą, zmianami. Jestem wdzięczna.

dobry_dzie___23

hania

27 myśli w temacie “Nie przywiązuję wagi do liczb”

 1. ha! też mam dłuższy drugi palec! wiele ludzi myśli, że to dziwne.
  poza tym, już podoba mi się Twój styl pisania, właśnie takie blogi lubię najbardziej. pozwoliłam sobie polajkować na facebooku 😉

  Polubienie

 2. Na samo „smak keczupu” skrzywiłam się automatycznie, bowiem zdecydowanie nie należy on do grona moich faworytów…
  Dojrzewa się z wiekiem, uczymy się akceptacji, bardziej ufamy intuicji i umiemy znaleźć balans pomiędzy harmonią, a poszukiwaniem nowości – wszystko to jest dobre i warto się temu poddać :)) A ja życzę Ci aby 23 rok był wspaniały i przebiegł po Twojej myśli, gorąco trzymam za to kciuki 🙂

  Polubienie

 3. „Mogłabym podzielić się z Wami tym, że uwielbiam smak keczupu i sera, że robiąc zdjęcia wpadłam kiedyś do morza i zepsułam aparat, że mój drugi palec u stopy jest dłuższy niż pierwszy”. Jakbym czytała o sobie! Ok, może nie wpadłam do morza, a raczej fala wprost na mnie i zalała mi cały aparat. I ser, ketchup i paluszki – wszystko się zgadza 😀

  Wszystkiego najlepszego, Haniu :*

  Polubienie

 4. Wszystkiego dobrego! Właśnie dla mnie uświadomienie sobie, że mogę mieć inne zdanie i może mi się podobać zupełnie coś innego było ważnym momentem w moim życiu. Oczyściłam się z toksycznych relacji i zaczęłam być sobą. Szkoda, że ta „świadomość” czasem pojawia się tak późno 🙂

  Polubienie

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s