Przyjemna powtarzalność

P1250512ed

Lato jest takie mieszane. Ma się na nie jakieś plany, a potem staje się gorąco i nic się nie chce. Następuje zacienianie pokoju roletami i rozkopywanie się z kołdry. Jak to się stało, że w sklepach powoli znikają już truskawki?

Są różowe zachody słońca i uciążliwy piach w bucie. Odgnieciona trawa na łydkach.

Nie umiem się skupić. Mam listę książek do przeczytania, a nie umiem już, jak kiedyś, po prostu usiąść i czytać, z pewną bezmyślnością. Bez sprawdzania telefonu, czy czegokolwiek innego.

Okazuje się, że przyjemnością może być włożenie wygodnych sandałów sportowych, które nie są trendy, zwyczajnych spodni i koszulki w paski. Okazuje się, że przyjemnością może być pomalowanie paznokci na kolor z pogranicza czerwieni i pomarańczu, a także odkrywanie nowych lodziarni w mieście, pierwsza przejażdżka jako dodatkowy pasażer na motocyklu, a szczególnie pierwsze 10 minut z duszą na ramieniu.

Zaskakujące, że praca za kogoś i na ostatnią chwilę nie jest aż tak nieprzyjemna. Dziwię się sama sobie, że jednak coś umiem i potrafię komuś pomóc, a wcześniej nie wierzyłam w moje umiejętności. Cieszy mnie dużo rzeczy.

W chwili, w której zdaje się, że świat się zatrzymuje, a ja wiem, że to tylko mgnienie, bo zaraz słońce zmieni swoje położenie, wpatruję się w gęste gałęzie drzew i słońce, które zmienia im kolory. Ciepło rozlewa się na powiekach, uśmiecham się. „Spójrz, jak pięknie świeci”, mówię. Ściółka jest mokra. Leśne dróżki też i dzięki temu mniej piachu wpada pod stopy. Można iść przed siebie, nie wiadomo dokąd, a jednak drogi wyglądają znajomo. Pół godziny od zabudowań, a przed nami przydrożne krzyże, pachnące łąki, zniszczone płoty i stary koń.

Lubię tę powtarzalność. Krajobraz, który ukaże się moim oczom po wyjściu z lasu, znów ta sama polana. Każdą porą roku wygląda inaczej. Zieleń koi oczy lekko szczypiące od siedzenia przy komputerze.

 

P1250520edP1250509ed

Nie potrzebuję w życiu fajerwerków. Nudne życie to dla mnie synonim spokoju i pewnego bezpieczeństwa. Pozornie, w tej nudzie można znaleźć sporo radości – w kopaniu piłki z czuba sandałami, przygotowaniu sobie czajniczka z zieloną herbatą i filiżanki na spodku, czy z tego, że czuję, że przyjemnie mija czas. Taki jest początek lipca i zwykłe życie.


W ramach akcji niegnuśnienia, w środę startuję z Bazgrowyzwaniem – szczegóły w wydarzeniu na Facebooku – zapraszam serdecznie! 🙂

hania

15 myśli w temacie “Przyjemna powtarzalność”

 1. To jest właśnie szczęście – zrozumieć, że wcale nie potrzebujemy fajerwerków. Że każdy dzień, każda chwila – tam gdzieś czai się nasza mała radość 😉 Niech wakacje mijają Ci tak przyjemnie i spokojnie!

  Polubienie

  1. Ja to nawet nie mam prawa jazdy, robiłam przez dwa lata i w końcu stwierdziłam, że to chyba nie dla mnie, haha. Polecam Słony Karmel na 10 Lutego i U Lodziarzy na Świętojańskiej. Miło.mi też daje radę! 🙂

   Polubienie

   1. Na auto prawo jazdy zrobiłam, chociaż się bałam jeździć strasznie. Potem mi przeszło, na szczęście i lubię autkiem jeździć 😀 Mój kolega przerwał kurs, dwa lata nie wracał, po czym stwierdził, że jednak zrobi i poszło bez problemu. Także może Ciebie też wena na prawo jazdy najdzie.

    O, zajrzę na pewno. W ogóle przejeżdżałam przez Świętojańską i pełno nowych kawiarni czy knajpek mi się w oczy rzuciło.

    Polubienie

    1. Zobaczymy, na razie mi się nie śpieszy, pewnie jak będę musiała zrobić, to zrobię 😉
     No to fakt, podejrzewam, że przed Open’erem był taki wysyp, mam nadzieję, że się utrzymają, bo szkoda by było.

     Polubione przez 1 osoba

 2. Taką „nudę” również lubię, lubię rzeczy, które się nie zmieniają, które każdego dnia są tak samo dobre. W których można odnaleźć coś pięknego i wywołuje to uśmiech na naszej twarzy. Czasami warto zwolnić i dostrzec te drobnostki, uśmiechnąć się i wrócić do codziennego schematu.

  Polubienie

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s