Najpiękniejszy z wszystkich snów

elo.jpg

Od paru dni czuję się jakbym była w jakimś cudownym śnie, albo odpakowała najbardziej wymarzony od lat prezent pod choinką. Plan dnia stanął na głowie. Wielka wdzięczność. Rzeczy, które zwykle się nie dzieją – budzenie się przed budzikiem rano, brak zmęczenia. Całe mnóstwo dobrych słów. „Wcale nie wydaje się, jakbyś była tu nowa, ale jakbyś była tu od zawsze”. Wszystko jest nowe, wszystko jest ciekawe, wszystko jest ekscytujące. Kawa, komputer, fotel, słońce wpadające przez okno. Wzorniki z płytkami. Kolory farb.

Nie śmiałam nawet myśleć o tym, że będę mieć możliwość tak pracować. A to wszystko przez moje umiejętności zbiór dobrych przypadków. Temperowałam moje marzenia, wmawiając sobie, że „na pewno mi się nie uda”, „nie mam co na to liczyć”, „pozostawiam to innym, lepszym”.

Pierwszy taki piątek. Czekam, aż skończy się renderowanie, tańczę do Shakiry. Wychodzę z pierwszej z poważnej pracy o 21:30. Zamykam biuro, powietrze pachnie deszczem i ciepłym wieczorem. Na plecach ciąży mi worek z rzeczami na siłownię, w torbie kalendarz, puste pudełka po jedzeniu i różowy notatnik od Haukotelli z napisem „Believe in yourself”, w którym zapisuję nowości do zapamiętania. Wcale nie czuję się zmęczona, to był dobry dzień. Tata mówił, że „kochaj to co robisz, a nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia”. Czy nie byłoby to cudowne?

Nie mogę się ocknąć. Choćby ten sen miałby trwać krótko, to będzie najpiękniejszym z wszystkich snów.

hania

11 myśli w temacie “Najpiękniejszy z wszystkich snów”

  1. Aż Ci zazdroszczę i cieszę się niesamowicie z Twojego szczęścia! ❤ (PS pamiętam o mailu, ale nie miałam kiedy na niego odpisać – przepraszam! Ostatnio mam chaos życiowy)

    Polubienie

  2. […] Wydarzenie, które było największą przyjemnością to rozpoczęcie pracy w zawodzie. W lipcu chodziłam jak w skowronkach przez dobre dwa tygodnie, spotykając się z klientami, robiąc inwentaryzację pomieszczeń, wybierając materiały i kreśląc w AutoCADzie. To było zdecydowanie najbardziej wywrotowym momentem tego roku, bo wszystko nabrało zupełnie innej perspektywy. Więcej: Najpiękniejszy z wszystkich snów. […]

    Polubienie

Porozmawiajmy! :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s